چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل جدید شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه معرفی شد

 

مراسم تکریم و معارفه مديرعامل شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه صبح سه شنبه 30 شهریورماه 1400 در محل سالن همایش های شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه؛ مراسم تکریم و معارفه مديرعامل شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه با حضور دكتر محمودي مديرعامل گروه گسترش نفت و گاز پارسيان، دكتر باباخاني معاون اقتصادي استاندار، دكتر رضايي نماينده مردم كنگاور، صحنه و هرسين در مجلس شوراي اسلامي، كنجوريان فرماندار هرسين و تني چند از مديران شهرستان هرسين و نيز مديران عالی رتبه شرکت های بزرگ سرمایه گذاری ایران و مدیران شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه برگزار گرديد.

در اين مراسم ابتدا دكتر محمودي مديرعامل گروه گسترش نفت و گاز پارسيان در سخناني ضمن گراميداشت ياد و خاطره مهندس صباغ مديرعامل فقيد شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه اظهار داشت: كرمانشاه در زمينه پتروشيمي توانسته خود را به عنوان يكي از استانهاي موفق در اين عرصه معرفي كند و گروه گسترش نفت و گاز پارسيان نيز از طرحهاي توسعه اين شركت حمايت هاي لازم را بعمل خواهد آورد.

وي افزود: فاز دوم توسعه شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه گام مهمي در تقويت حوزه پتروشيمي و نيز ايجاد اشتغال براي استان است كه اميدوارم با تحقق آن بخشي از رشادتهاي مردم استان كرمانشاه در دوران دفاع مقدس كه در آستانه آن قرار داريم را جبران كرده باشيم.

سپس دكتر باباخاني معاون اقتصادي استاندار با اشاره به جايگاه ويژه نفت و گاز و پتروشيمي در اقتصاد كشور گفت: هم اكنون در كشور ما 33 تريليون متر مكعب ذخاير گازي و 158 ميليارد بشكه، ذخاير نفتي وجود دارد و اين نشان مي دهد كه قابليت ما در حوزه نفت و گاز و پتروشيمي يك قابليت خاص و ويژه است و ايجاد زنجيره ارزش در اين حوزه مي تواند يك قابليت و ظرفيت بين المللي را براي كشور ما ايجاد نمايد.

معاون استاندار افزود: همانگونه كه مقام معظم رهبري فرموده اند صنايع پتروشيمي يك صنعت تاب آور و مقاوم در برابر تحريم هاي ظالمانه است و بر توسعه آن تاكيد شده است و ما به عينه ديديم كه  صنعت پتروشيمي در جريان تحريم ها، چه خدمت بزرگي به اقتصاد كشور از لحاظ ارزآوري كرد و اين مصداق كامل اقتصاد مقاومتي است. همچنين اين شركت از خوش حساب ترين و شفاف ترين شركتها در بازگشت ارز به كشور و نيز صنايع فعال در بورس است كه توانسته ضمن جلب  اعتماد عمومي، بخش زيادي از مواد اوليه مورد نياز اقتصاد و صنايع كشور را نيز تامين نمايد كه نمونه بارز آن شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه است كه توانسته با توليد اوره و آمونياك هم نياز داخل را تامين و هم در امر صادرات فعال باشد.

دكتر باباخاني بيان داشت: سال گذشته اتفاق مهمي در عرصه پتروشيمي استان كرمانشاه رخ داد و آن هم تهيه و تنظيم سندي در حوزه نفت، گاز و پتروشيمي توسط وزارت نفت بود كه بر اساس آن 15 طرح در حوزه پتروشيمي براي اجرا در استان كرمانشاه ديده شده است كه در صورت تحقق آن، كرمانشاه مي تواند به يكي از قطبهاي مهم پتروشيمي كشور تبديل گردد.

در ادامه اين مراسم دكتر رضايي نماينده مردم كنگاور، صحنه و هرسين در مجلس شوراي اسلامي نيز در سخناني ضمن تقدير از مديران حوزه پتروشيمي در توجه ويژه اي كه به اين صنعت در استان كرمانشاه دارند اظهار داشت: توقعي كه از مديران محترم اين حوزه دارم اينست كه با توجه به وضعيت استان از لحاظ نرخ بيكاري، نگاه ويژه اي به استخدام و بكارگيري جوانان متخصص و تحصيلكرده اين استان در طرحهاي پتروشيمي و حوزه نفت و گاز داشته باشند.

مهندس وفا مديرعامل سابق اين شركت نيز در سخناني با تشكر از همه كساني كه در اين مدت، با او همكاري و همراهي نموده اند گفت: يكي از مهمترين اتفاقات خوبي كه در حوزه پتروشيمي استان كرمانشاه افتاده است اينكه تقريبا به ميزان صد در صد امور مربوط به حوزه پتروشيمي توسط نيروهاي بومي اين استان صورت مي گيرد و اين نشان دهنده تونمندي و قابليت هاي خاص اين استان در اين حوزه است.

وي بيان داشت: من سالها در مجتمع هاي پتروشيمي كشور كار و خدمت كرده ام و بعد از اين سالها مي توانم اذعان و تاييد كنم كه كرمانشاه بعد از استانهاي  خوزستان، بوشهر و سيستان و بلوچستان، چهارمين قطب پتروشيمي كشور است و در اين راه هماهنگي و حمايت خاصي بين مسئولين و نمايندگان و نيز مجموعه مديريتي پتروشيمي استان وجود دارد.

مهندس وفا در پايان، كرمانشاه را خاطره اي خوب و بياد ماندني از دوران خدمت خود ذكر كرد و گفت: هيچگاه خاطره بدي از اين استان و مردم خونگرمش ندارم و در مدت فعاليتم در اين استان همواره شاهد حمايت و دلگرمي همكارانم و مسئولين استان بوده ام.

در ادامه مراسم مهندس هاشمي طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه سهامداران محترم، ابراز امیدواری نمودند که با توکل به خداوند متعال و برنامه ریزی مناسب و همکاری همه سهامداران و نیز همراهی مسئولین استانی بتوانند در دستیابی به اهداف کلان شرکت، تکمیل فاز 2 شرکت و انجام مطالعات و امکان سنجی لازم برای فعالیتهای توسعه ای و نیز بهبود شاخص کیفی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر موفقیت هایی را بدست آوردند

در پايان  از زحمات مهندس وفا تقدير و مهندس هاشمي بعنوان مديرعامل جديد اين شركت معرفي گرديدند.

 


١٤:١١ - سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٧٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: