چاپ        ارسال به دوست

با حضور مدير عامل و جمعي از مديران ارشد شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه؛

مراسم گراميداشت روز ملي ايمني و آتشنشاني در شرکت صنایع پتروشيمي كرمانشاه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومي شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه،به مناسبت هفتم مهر ماه، روز ملي ايمني و آتش نشاني، مراسم گراميداشت روز ملي ايمني و تقدير از نفرات برتر ايمني شركت در سال 1399 با رعايت پروتكل هاي بهداشتي، در محل اداره HSE شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه برگزار گرديد.

در اين مراسم مهندس سیدجعفر هاشمی، مدير عامل شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه، با بيان اهميت و جايگاه رفيع واحد ايمني و آتشنشاني به عنوان اساس و پايه‌ي توليد و نظم در سازمان هاي توليدي اظهار داشت: آينده و انسجام فعاليت هاي هر مجموعه‌ي صنعتي و توليدي، در گرو نحوه‌ي فعاليت و نظارت در حوزه‌ي HSE است. در حقيقت توليد بدون در نظر گرفتن الزامات و دستورالعمل هاي ايمني، هيچ بها و ارزشي نخواهد داشت.

وي با بيان اينكه صاحبان اصلي شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه، تمام مردم ايران هستند و شركت سرمايه‌اي است كه به امانت به دست همه كاركنان آن داده‌اند اظهار داشت: اين شركت افتخاري است كه بايد ساليان طولاني با استقامت و پايداري به فعاليت و توليد بپردازد و همه ما كاركنان نيز به عنوان امانت‌داران سرمايه‌ي مردم، بايد با جديت، تلاش و پشتكار آن را نگهداري و حفظ كنيم و روز به روز بر ارزشش بيافزاييم.

مهندس حسن حکیمی مدیرمجتمع شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه نیز در این دیدار ضمن تبریک این روز از خدمات واحد HSE در یک سال گذشته تقدیر و تشکر کرد.

در ابتداي اين مراسم محمدسعيد پورسليمان ، رييس واحد ايمني، بهداشت و محيط زيست در گزارشي اهم فعاليت هاي اين واحد را ارائه داد.

پورسلیمان با اشاره به رسیدن به رکورد 5 میلیون و 600 هزار نفرساعت کارکرد بدون حادثه در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، دست یافتن به این رکورد را حاصل نگاه ویژه مدیران و کارکنان شرکت به مباحث ایمنی دانست و افزود در همین راستا نیز اقدامات فروانی در شرکت صورت پذیرفته است؛ اين اقدامات از سال گذشته تاكنون شامل بازنگری خطرات فرآیندی و غیر فرآیندی به روش HAZOP و HAZID ، استقرار سامانه مدیریت شرایط اضطراری و استقرار PSM در مجتمع است.

وي در ادامه در خصوص اقدامات انجام شده در زمينه پيشگيري و مقابله با بيماري كرونا افزود: از همان ابتداي شيوع اين بيماري در اواخر سال 1398، جلسه كميته بحران در مجتمع تشكيل گرديد و تصميماتي شامل اجراي اقدامات پيشگيرانه مانند كاهش ساعات كاري كاركنان، تهيه و توزيع ماسك‌هاي تنفسي و محلول هاي ضد عفوني در دستوركار قرار گرفت. در اين راستا تا كنون بیش از 700 هزار ماسك تنفسي بين تمامي كاركنان مجتمع توزيع شده است. همچنين اقداماتي از جمله ضد عفوني كردن روزانه اماكن عمومي و پرتردد مانند سرويس هاي اياب و ذهاب، آموزش هاي مجازي از طريق كانال روابط عمومي، پمفلت هاي آموزشي و مقالات آموزشي مندرج در نشريه داخلي شركت به انجام رسيده است.

وي در ادامه با اشاره به اقدامات زیست محیطی در سطح مجتمع افزود: در حال حاضر پايش هاي زيست محيطي شامل كنترل پارامترهاي زيست محيطي در بخش پساب و هواي خروجي مجتمع، مديريت و كنترل پسماند شامل تفكيك و تجميع و امحاء پسماندها؛ و همچنين نظافت روزانه مجتمع در حال پيگيري و انجام است.

وي ادامه داد: یکی از مهمترين اقدامات زيست محيطي انجام شده در مجتمع دریافت گواهينامه عدم آلايندگي زیست محیطی از طرف اداره کل محیط زیست استان برای یازدهمین سال متوالی است که این مهم از دستاوردهاي ارزشمند شركت بوده است.

در پايان اين مراسم به برگزيدگان و نفرات برتر ايمني شركت در سال گذشته هدايايي اهدا گرديد.

 


١٥:١٣ - چهارشنبه ٧ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٣٩    /    تعداد نمایش : ٢١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: