چاپ        ارسال به دوست

افتخاری دیگر برای پتروشیمی کرمانشاه:

تمدید گواهینامه استاندارد ISO/IEC 17025 از مرجع اعتباردهی بین المللی TURKAK برای سومین دوره متوالی

 

آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، موفق به احراز صلاحیت و اخذ گواهینامه های ملی و بین المللی از مراکز تایید صلاحیت اکریدیته در این حوزه گردیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، با واقف بودن به اهمیت فرایند کنترل کیفیت، استقرار الزامات استانداردهای ملی و بین المللی کیفیت را در برنامه کاری خود لحاظ کرده است و موفق به احراز صلاحیت و اخذ گواهینامه های ملی و بین المللی از مراکز تایید صلاحیت اکریدیته در این حوزه گردیده است.

گفتنی ست یکی از معتبرترین و مهمترین گواهینامه های احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون، گواهینامه استاندارد مدیریت کیفیت آزمایشگاه ISO/IEC 17025 می باشد که آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، از سال 2013 تا کنون گواهینامه استاندارد  ISO/IEC 17025  را تحت اعتبار مرجع اعتباردهی بین المللی TURKAK کشور ترکیه اخذ نموده است و استقرار الزامات کیفی و فنی این استاندارد و تمدید گواهینامه مذکور به صورت مستمر تا کنون ادامه داشته است.

لیلا درکه رئیس آزمایشگاه های شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با عنوان این خبر گفت: با توجه به اهمیت صادرات محصول کود اوره تولیدی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، اخذ گواهینامه های کیفیت با اعتبار بین المللی در جهت توسعه صادرات محصول راهگشا خواهد بود. چرا که صادرکننده برای ورود به بازارهای جهانی باید استانداردهای کشورهای هدف را دریافت کند که کالا را از لحاظ کیفیت و بسته‌بندی مورد تایید قرار می‌دهد. لذا اخذ گواهینامه استاندارد کیفی با اعتبار بین المللی از جمله اهداف واحد آزمایشگاه کنترل کیفیت در راستای گسترش بازارهای جهانی است.

وی افزود: گواهينامه انطباق آزمايشگاه با استاندارد  ISO/IEC 17025  به عنوان يك سند معتبر بين المللي مي تواند در اسناد فروش و قراردادها ضميمه گشته و به عنوان يك ضمانت به مشتري ارائه گردد، در اينصورت خريدار از تضمين كيفيت نتايج مطمئن شده و باعث افزايش در سهم بازار مشتريان مي گردد.

مدیر کنترل کیفیت شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه خاطرنشان کرد: اخذ این گواهینامه باعث ایجاد روندی سیستماتیک و مستند در فرآیند فعالیت های آزمایشگاهی می گردد که بدلیل قابلیت ردیابی مراجع بین المللی و در نتیجه پذیرش اعتبار نتایج به صورت بین المللی، نیاز به آنالیز مجدد محصول در سایر آزمایشگاه ها را از بین خواهد برد.

این مدیر موفق کشوری با اشاره به ممیزی انجام شده در فروردین ماه سال 1400 توسط ممیزان فنی مرجع اعتباردهی تورکاک، افزود: به منظور تمدید دوره ی چهارساله پیش رو، خوشبختانه استمرار در استقرار الزامات کیفی و  فنی آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه مورد تایید قرار گرفت و گواهینامه مذکور به مدت چهار سال تا تاریخ 16 April 2025 تمدید گردید.

 


١٣:٤٩ - چهارشنبه ٥ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٤٤٢    /    تعداد نمایش : ٥٠٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: