چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه عنوان کرد:

آماده ایم در حوزه آموزش نیروی کار در کنار سازمان فنی حرفه ای باشیم

 

به منظور همکاری مشترک در خصوص تبادل دانش فنی و آموزش نیروهای متخصص، نشست هم اندیشی با حضور مدیرکل آموزش فنی حرفه ای استان کرمانشاه و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در محل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه؛ روز سه شنبه نهم آذرماه 1400 نشستی با حضور یاور محمدی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه و سیدجعفر هاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و جمعی از مدیران ارشد این شرکت در مجتمع صنایع پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه در این نشست ضمن ابراز خشنودی از وجود چنین مجموعه مدرن و ارزش آفرینی در استان گفت: امیدواریم شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، نیروهای بومی استان را در جهت کسب مهارت‌های لازم به منظور اخذ مدرک فنی‌ و حرفه‌ای و کار در شرکت های پتروشیمی جدیدالاحداث کمک کند.

یاور محمدی افزود: آموزش فنی حرفه ای با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین و تربیت نیروی کار بومی، بر اساس استانداردهای شغلی، آموزشی و توانمندسازی نیروی انسانی متخصص با توجه به رویکرد سیاست های اقتصادی کشور که مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: صیانت از نیروی کار و ارتقاء مهارت‌های منابع انسانی صنایع و صنوف از طریق ایجاد مراکز آموزش ضمن کار محقق می شود. در همین راستا اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه برای آموزش صحیح نیروی کار و افزایش مهارت‌های شاغلین آمادگی لازم را برای توسعه آموزش های مهارتی در صنایع و صنوف سراسر استان دارد.

مهندس سیدجعفر هاشمی مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه نیز ضمن خیر مقدم به میهمانان با اشاره به سیاست ها، اولویت ها و اهداف اصلی مجموعه پتروشیمی کرمانشاه به عنوان یک بنگاه اقتصادی افزود: حفاظت از منافع و سرمایه های سهامداران و ارتقاء آن مهمترین هدف این مجموعه است و همواره سیاست گذاری ها، تصمیمات و اقدامات در این راستا صورت می پذیرد.

ایشان همچنین اظهار داشت: ارتقاء دانش فنی پرسنل و همچنین آموزش ضمن کار همواره از اولویت ها و اهداف مهم شرکت در ارتباط با نیروی های مجموعه می باشد و با توجه به احداث فاز توسعه ای مجتمع پتروشیمی کرمانشاه، مبحث جانشین پروری نیز در اولویت های شرکت قرار دارد.

مهندس هاشمی در ادامه با اظهار تأسف از اینکه در استان های کمتر توسعه یافته تعداد نیروهای دارای دانش تخصصی محدود است افزود: با توجه به مصوبه های اخیر دولت و احداث مجموعه های تولیدی جدید در استان و همچنین ساخت چند مجتمع پتروشیمی در آینده نزدیک، لزوم پرورش نیروهای متخصص در حوزه صنایع پتروشیمی در استان بیش از پیش احساس می شود. در همین راستا شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه آماده است در حوزه آموزش نیروی کار در کنار سازمان فنی و حرفه ای استان باشد و این امر مستلزم برنامه ریزی دقیق از سوی این سازمان است.

در پایان این نشست یک ساعته، مهندس حسن حکیمی مدیر مجتمع شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه نیز ضمن اشاره به نقش محوری استان در بخش گاز و پتروشیمی به عنوان یکی از قطب های صنایع پتروشیمی کشور اظهار داشت: نظر به وجود زیر ساخت های ضروری و مورد نیاز صنایع شیمیایی در استان، ضرورت آموزش نیروی کار، به ویژه در بخش پیمانکاری، بیش از پیش احساس می‌شود و شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در این زمینه آماده همکاری همه جانبه با اداره کل آموزش فنی و حرفه‌‍ای استان است.١٦:١٥ - سه شنبه ٩ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٤٤٦    /    تعداد نمایش : ٥٦٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: