چاپ        ارسال به دوست

دیدار اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت از شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه

 

 

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، روز چهارشنبه پنجم مردادماه 1401 از شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از معاونان و مدیران وزارت صمت، روز چهارشنبه پنجم مردادماه 1401 از شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه دیدن کردند. این هیات متشکل از بیش از ۱۵ نماینده مجلس شامل رئیس، نائب رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و جمعی از معاونین و مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت بودند.

در این دیدار حسن حکیمی مدیرمجتمع شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، ضمن خیرمقدم و تبریک سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد و روز ملی کرمانشاه و ابلاغ سلام جناب آقای مهندس هاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به میهمانان، اعضای کمیسیون  را در جریان دستآوردها، آخرین وضعیت پیشرفت پروژه توسعه ای و مشکلات پیش روی این شرکت قرار داده و ابراز امیدواری کرد که نمایندگان محترم بتوانند در حوزه قانون‌گذاری برای رفع مسائل این شرکت گام های موثری بردارند.

فریبرز کریمایی قائم مقام انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی نیز در جلسه ای که در حاشیه این دیدار برگزار شد گفت: انتظار داریم اعضای کمیسیون صنایع و معادن در این دیدارها وقتی در جریان مشکلات بنگاه های اقتصادی علی الخصوص شرکت های ارزش آفرینی همچون پتروشیمی ها قرار می گیرند، در مجلس اصلاح برخی از موانع و مشکلات قانونی و قیمت گذاری ها مانند نرخ گذاری خوراک و یا لحاظ کردن برخی از مشوق ها مانند معافیت ها، تسهیل سرمایه گذاری و دیگر موارد را در دستور کار قرار دهند.

حجت الاسلام سید جواد حسینی‌کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس و عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه نیز در این جلسه، هدف از این سفر را بازدید میدانی از صنایع استان و بررسی مشکلات آن ها اعلام و ابراز امیدواری کرد تا اگر مشکل یا خلا قانونی برای حمایت از تولید، و صنایع توسعه ای استان وجود دارد، مرتفع شود.

مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز ضمن تشکر از میزبانی شایسته شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه ابراز داشت که رنجیره ارزش در پتروشیمی ها جزء اولویت های کمیسیون اقتصادی است و مسائلی همچون قیمت خوراک و بدهی دولت به پتروشیمی ها جزو مواردی ست که حتماً در این کمیسیون پیگیری و ان شالله به نتیجه خواهد رسید.

محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت نیز در ادامه با بیان اینکه در حال ایجاد تعامل با وزارت نفت و انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی هستیم؛ عنوان کرد امیدواریم بتوانیم با هم افزایی ضمن تکمیل زنجیره ارزش به ایجاد صنایع پایین دستی این صنعت ارزش آفرین در کشور کمک نماییم.

بازدید از واحدهای صنعتی و نشست با فعالان اقتصادی از مهمترین برنامه‌های سفر دو روزه اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس و معاونان و مدیران وزارت صمت است.

 

 


١٧:٢١ - چهارشنبه ٥ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: