چاپ        ارسال به دوست

در حاشیه دیدار مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و مدیران عامل شرکت های سرمایه گذاری غدیر و گروه گسترش نفت و گاز پارسیان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و امام جمعه شهرستان هرسین:

آیین آغاز عملیات اجرایی طرح احداث واحد کریستال ملامین پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد

آیین آغاز عملیات اجرایی طرح احداث واحد کریستال ملامین با حضور جمعی از مقامات کشوری و استانی در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد.

آیین آغاز عملیات اجرایی طرح احداث واحد کریستال ملامین در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با حضور سردار سیدمجید ابن الرضا مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، دکتر مازیار حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر، دکتر اسمعیل قنبری مدیرعامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، دکتر علی رضایی و دکتر شهریار حیدری نمایندگان محترم مردم شریف شهرستان های شرق و غرب استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام حسن رضایی امام جمعه محترم شهرستان هرسین در پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد.

در آغاز این مراسم مهندس سیدجعفر هاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان و ارائه گزارش جامعی از فعالیت های صورت گرفته در سال 1400 و نیمه اول 1401 خاطرنشان کرد: مهمترین هدف ما در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه حفظ و تدام تولید است و در این خصوص برنامه هایی همچون پایش مداوم فرآیند تولید، برنامه ‏ریزی و اجرای فعالیت‏ های نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه و پیش ‏بینانه، جلوگیری از کاهش و قطع گاز خوراک مجتمع و برنامه ‏ریزی برای اجرای تعمیرات اساسی در فرصت احتمالی قطع گاز در زمستان را دنبال کرده ایم.

ایشان همچنین با اشاره به عملکرد خوب تولید و حفظ و توسعه بازارهای هدف به منظور کسب حداکثر سودآوری ابراز داشت: عملکرد مالی شرکت در سال 1400 در مقایسه با سال قبل از رشد بسیار خوبی برخوردار بوده است.

مهندس هاشمی با اشاره به پبشبرد و رفع موانع پیشرفت پروژه فاز 2 تصریح کرد: پیگیری تأمین مالی ارزی پروژه از طریق بانک  EIH، بازنگری برنامه زمانبندی پروژه، عارضه‏ یابی پیشرفت پروژه و تعیین فعالیت ‏های مسیر بحرانی و تمرکز بر رفع موانع پیشرفت آن ها، بهبود و تسهیل فرآیندهای عقد قرارداد، عملیاتی شدن قرارداد و پرداخت‏ های مربوطه به منظور تسریع پروژه و پیشبرد عملیات ساختمان و نصب متناسب با فرآیند مهندسی و تأمین به منظور حصول حداکثر پیشرفت ممکن از جمله اقداماتی ست که در این زمینه انجام گرفته است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه همچنین با بیان شناسایی و بهره ‏گیری از فرصت ‏های رشد و توسعه و برنامه‏ های آتی شرکت در این خصوص، ایجاد کارگروه پژوهش و توسعه، شناسایی فرصت‏ های توسعه زنجیره ارزش اوره و آمونیاک به منظور توسعه صنایع پایین دستی، مطالعه و ارزیابی طرح‏ های برگزیده، انتخاب طرح احداث واحد کریستال ملامین و اخذ مصوبات و مجوزهای لازم و تقویت کمیته خودکفایی و تمرکز بر ساخت داخلی قطعات و تجهیزات مورد نیاز را از جمله اقدامات انجام شده و راه ‏اندازی مرکز پژوهش و نوآوری و مشارکت در احداث پارک پتروشیمیایی با هدف اشتغال‏زایی و توسعه صنعتی استان را از برنامه ‏های آتی رشد و توسعه در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه عنوان کرد.

در اين مراسم سردار ابن الرضا مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در سخناني اظهار داشت: تلاش ما در مجموعه خلق ثروت برای ارائه خدمت به جامعه سهامداران است.

ایشان همچنین با اشاره به پیگیری مطالبات و مسائل و مشکلات شرکت های زیرمجموعه ابراز امیدواری کرد: با پیگیری مسئله تأمین مالی پروژه توسعه ای پتروشیمی کرمانشاه از بانک های داخلی و خارجی و راه اندازی هر چه سریع تر آن موجبات جهش شرکت در هدف گذاری توسعه و سود آوری را به وجود خواهیم آورد.

سردار ابن الرضا در پایان با اشاره به این که آقای مهندس هاشمی از نیروهای خوب صنعت پتروشیمی و از مدیرانی هستند که کارشان را بدون حاشیه دنبال می کنند خاطرنشان کرد: یکی از سرمایه های ما در شرکت های به ویژه اقتصادی، نیروی انسانی بومی و متخصص است که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند چرا که تفکر نیروی انسانی می تواند تحولی در بخش های اقتصادی و سود آوری و ثروت سازی و تولید سرمایه ایجاد کند.

در ادامه دکتر رضایی نماینده محترم مردم شهرستان های شرق استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که ،بعضی از مدیران خوب عمل می کنند و باید به مردم معرفی شوند، ابراز داشت: مهندس هاشمی از مدیران خوب، لایق و بی حاشیه صنعت پتروشیمی استان است.

دکتر رضایی تأکید کرد: تسریع در برنامه راه اندازی پروژه فاز2 با همت مهندس هاشمی موجب خوشحالی جوانان جویای کار منطقه شده و این مهم حمایت شرکت های سرمایه گذاری و سهام داران اصلی این شرکت را می طلبد که قطعاً با همکاری ما در مجلس شورای اسلامی و ارگان های زیربط همراه خواهد بود.

ایشان ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته در پتروشیمی کرمانشاه در حوزه های مختلف از جمله انجام مسئولیت های اجتماعی خاطر نشان کرد: آغاز عملیات اجرایی طرح کریستال ملامین نیز برای جوانان منطقه نوید بسیار خوبی است که امیدواریم با تلاش مدیران و کارکنان مجموعه منشأ خیر برای کشور و استان باشد.

در پایان دکتر حسینی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر با تشکر از گزارش خوب مهندس هاشمی با اشاره به حوزه بیرونی ارتباطی در صنعت پتروشیمی ابراز داشت: موضوع ما به عنوان یک واحد تولیدی با مجموعه نظام اقتصادی کشور یک ارتباط دو طرفه است ما مشکلاتی داریم به نام تحریم که نبودن آن حتما منافعی را ایجاد خواهد کرد و بودن آن نیز باعث زمین گیر شدن نخواهد شد این مطلب را در گزارش جناب آقای مهندس هاشمی به وضوع دیدیم اما آن چه که موجب زمین گیر شدن واحدهای صنعتی خواهد شد تبصره ها و قوانین دست و پاگیر و اخذ مالیات و عوارض صادراتی از محصولات نهایی پتروشیمی ها به عنوان ماده خام و مطالبات فراوان ما از دولت است.

 ایشان ابراز داشت: ما به عنوان جزیی از بدنه کشور و ثروت ملی مردم ایران وظیفه داریم در زمینه اشتغالزایی و پرداخت مالیات به دولت سهیم باشیم اما انتظار داریم که دولت و مجلس نیز از مجموعه های صنعتی حمایت نمایند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر با تقدیر از مهندس هاشمی بخاطر انتخاب شعار حفظ و تداوم تولید خاطرنشان کرد که اصلی ترین برنامه ما در مجموعه غدیر حفظ و تداوم تولید یا به عبارتی تولید تاب آور با شناخت ریسک های موجود و ارائه راهکارهای مناسب برای آن هاست.

وی همچنین با تاکید بر تسریع در اجرای پروژه توسعه ای ابراز داشت:یکی از اولویت های ما در مجموعه غدیر راه اندازی پروژه فاز2 پتروشیمی کرمانشاه است که چیزی در حدود 35 % آن باقیمانده است.

دکتر حسینی در پایان با تأکید بر استخدام نیروهای بومی نخبه و متخصص ابراز داشت: اوضاع و احوال پتروشیمی کرمانشاه خوب است و در هر سه زمینه تولید، اشتغال و دانش بنیان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری اقدام می نماید و این موجب برکت این مجموعه خواهد شد.

در پایان این مراسم، میهمانان ضمن بازدید از نمایشگاه دستآوردهای کمیته خودکفایی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و بازدید از روند توسعه فاز دوم این شرکت، کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح کریستال ملامین شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با ظرفیت تولید 60 هزارتن در سال و اشتغالزایی بیش از 300 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم را به زمین زدند.

کریستال ملامین یک محصول تولیدی از اوره مذاب با ارزش افزوده بالاست که در صنایع لاستیک سازی، سيمان و بتن ريزي، پودرهاي قالب‏ گيري، صنايع چسب‏ سازي، صنايع مصرف كننده حامل نيتروژن‏ دار، صنايع چرم‏ سازي، نساجي، فرش، خاموش‏ كننده ‏ها، صنايع رنگ و پوشش، رزين ‏هاي رنگي، صنايع كاغذسازي، ورقه ‏هاي چندلايه، روكش و دكوراسيون و ... مورد استفاده قرار می گیرد.


١٦:٠٧ - چهارشنبه ٤ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٥٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: