چاپ        ارسال به دوست

پتروشیمی کرمانشاه برای دوازدهمین سال متوالی صادرکننده برتر استان شد

 

مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه روز سه شنبه بیست و یکم بهمن ماه 1399 با حضور عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت، هوشنگ بازوند استاندار، شهریار حیدری نماینده مردم شریف سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استان در اتاق بازرگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، در مراسمی که با حضور عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت، هوشنگ بازوند استاندار، شهریار حیدری نماینده مردم شریف سرپل ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی، هدایت حاتمی معاونت استانداری و جمعی از مدیران استان و فعالان اقتصادی کرمانشاه برگزار شد، از 13 صادرکننده برتر استان که طی یک سال اخیر بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده بودند، تجلیل شد.

کیوان کاشفی رئیس اتاق بازرگانی در آغاز این مراسم به نقش مهم صادرات در توسعه کشور اشاره کرد و همچنین پاره ای از موانع و مشکلات صادرات و صادر کنندگان را مطرح و مورد بررسی قرار داد.

محسن دارابی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان نیز در این مراسم مسئله مهم جذب سرمایه گذاری خارجی و رتبه بالای استان کرمانشاه را در این زمینه عنوان کرد .

 شهریار حیدری نیز در این مراسم گفت: تحریم ها شرایط سختی را به مردم تحمیل می‌کند، اما نباید فراموش کنیم که تحمل تحریم های ظالمانه و مبارزه با آن عرصه را برای دشمن تنگ و شرایط را بر او سخت می کند.

عباس قبادی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه ازلحاظ ویژگی‌های جغرافیایی و منطقه‌ای در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای توسعه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را در جهت تسهیل صادرات انجام می‌دهد به‌طوری که در این خصوص دست صادرکنندگان در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات خود را به کشور باز گذاشته تا بتوانند تعهدات ارزی خود را انجام دهند.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت تصریح کرد: در بحث نقل و انتقال ارز مشکل خاص دیگری نداریم، در واقع کشور در بحث صادرات هیچگونه محدودیت و مشکلی را به وجود نیاورده است.

قبادی با اشاره به اینکه با تمام وجود به تولید اعتقاد دارم، خاطر نشان کرد: استان به جهت ارتباطات با عراق، شرایط بسیار خوبی را در منطقه جغرافیایی و در کشور دارد و 40 درصد صادرات به عراق از طریق کرمانشاه در حال انجام است، همچنین 5 درصد از صادرات کشور در دست استان است.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه ضمن عرض تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران؛ گفت تسریع و پیشرفت در امر صادرات قدم بزرگی در توانمند سازی نهادهای تولیدی و در نتیجه اقتصادی استان و کشور است. 

وی افزود همیاری و بسیج همه نمایندگان مجلس و مسئولین استان کرمانشاه در ارتباط با پیشرفت هرچه بهتر استان و پیشبرد اهداف متعالی آن الزامی است.

در پایان این مراسم که به مناسبت روز ملی صادرات در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد؛ از 13 شرکت برتر استان در حوزه صادرات تقدیر به عمل آمد؛ همچنین از علی رضا وفا مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به عنوان صادرکننده برتر استانی در سال 1399 تجلیل شد.

این جایزه را حامد شاهین مهر رئیس روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به نمایندگی از سوی مدیرعامل دریافت کرد.

 


١٢:٢٧ - سه شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٤٢٢    /    تعداد نمایش : ٩٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: