چاپ        ارسال به دوست

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، تفاهم نامه همکاری امضا کردند

 

 

 

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی با امضای تفاهم‌نامه ای، تحقیقات مشترک در حوزه کاربرد فناوری نانو در کودهای شیمیایی را کلید زدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، در ادامه مذاکرات مقدماتی مرکز پژوهش و نوآوری شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، در خصوص گسترش همکاری های مشترک در قالب انعقاد تفاهم نامه، جلسه­ای در روز چهارشنبه مورخ 17 آبانماه 1402 در محل پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران با حضور مهندس سیدجعفر هاشمی مدیرعامل محترم شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و دکتر محسن مردی ریاست محترم پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران برگزار گردید.

مهندس هاشمی در این جلسه ضمن تاکید بر استفاده از فناوری های نوین و ایجاد بهره وری مناسب در تولید محصولات کشاورزی اظهار داشت: با توجه به سنتی بودن کشاورزی در کشور و میزان زیاد مصرف کودهای شیمیایی و عدم رهش مناسب آن ها در زمین­های کشاورزی، مشکلات متعددی از جمله افزایش میزان مصرف سرانه کود و به تبع آن مسائل زیست محیطی و همچنین عدم بهره­­وری مناسب در تولید محصولات کشاورزی کاملاً مشهود است. لذا استفاده از روش­های نوین با مصرف حداقل کودهای کشاورزی و ایجاد بهره­وری مناسب در تولید محصول بسیار حائز اهمیت است.

ایشان همچنین خاطرنشان کرد: فناوری نانو به عنوان یک تکنولوژی جدید با کاربردهای متعدد، می­تواند در راستای ارتقای کیفیت اوره تولیدی بکار گرفته شود که در این صورت از نظر اقتصادی و زیست محیطی می­تواند باعث بهبود در تولید محصولات کشاورزی شود.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه ضمن اشاره به تاثیر چشمگیر شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در بازار کود اوره در کشور، ابراز داشت: هر گونه اصلاح و ارتقا در تولید محصول اوره این شرکت می­تواند سهم بسزایی در کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی در کشور داشته باشد.

در پایان این جلسه ضمن بازدید از آزمایشگاه بخش نانو و امضای تفاهم نامه مشترک، بر تعامل بیشتر طرفین در جهت عملیاتی شدن موضوعات آن تاکید شد و در این راستا مقرر شد که ضمن هماهنگی با کارشناسان مربوطه بازدیدهایی از فرآیند تولید اوره شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه توسط متخصصان پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران به عمل آید و ضمن بررسی فرآیند تولید، راهکارهایی با استفاده از تکنولوژی نانو در ارتقا فرآیند بررسی گردد.

براساس این تفاهم نامه دوساله که به امضای سید جعفر هاشمی، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و محسن مردی، رئیس پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ایران رسیده، پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی متعهد شده که در امکان‌سنجی، ارزیابی، تحقیق و توسعه و بهره گیری از فناوری نانو در کودهای شیمیایی و همچنین اخذ مجوزهای مربوطه با شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه همکاری علمی، تخصصی و زیرساختی داشته باشد. شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه نیز متقابلاً از فرآیند صنعتی شدن طرح‌های تحقیقاتی پژوهشگاه که مرتبط با حوزه کاری و مورد تایید شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه باشد حمایت می‌کند.

 

 


١١:١٠ - يکشنبه ٢١ آبان ١٤٠٢    /    شماره : ٥٦٠    /    تعداد نمایش : ١٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: