چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته پژوهش رقم خورد:

بازدید شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی از نمایشگاه دستاوردهای کمیته خودکفایی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه

 

شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به عنوان بزرگ ترین و برترین مجموعه صنعتی غرب و شمالغرب کشور، اقدام به برگزاری نمایشگاه دستآوردهای کمیته خودکفایی خود نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، بازدید از نمایشگاه خودکفایی و دستآورد‌های متخصصین شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، روز دوشنبه 21 آذر ماه با حضور جمعی از نمایندگان اداره صمت، خانه صنعت، معدن و تجارت، شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان سطح استان در محل کارگاه مرکزی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه صورت پذیرفت.

هدف این شرکت از برگزاری این نمایشگاه و بازدید شرکت های دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی، ارائه دستاوردها، قابلیت ها و توانمندی های کمیته خودکفایی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و همچنین ایجاد بستر مناسب ارتباطی با سازندگان سطح استان در راستای شناسایی و استفاده از خدمات آن ها، با توجه به نزدیکی این شرکت ها و کاهش هزینه تأمین قطعات از جمله بحث حمل و نقل و نیز در دسترس بودن جهت انجام بررسی های فنی لازم در کوتاه ترین زمان ممکن بدون صرف هزینه های جانبی بود.

لازم به توضیح است کمیته خودکفایی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، مسئولیت داخلی سازی و بومی سازی قطعات یدکی را با بهره گیری از روش مهندسی معکوس و تهیه شناسنامه فنی برعهده دارد، تا به منظور رفع نیازهای تعمیراتی و تداوم تولید، در راستای نیل به اهداف این کمیته گام بردارد.

دستیابی به قیمت مناسب و رقابتی، جلوگیری از خروج ارز از کشور، استفاده از نیروی کار ایرانی، ساخت قطعات در کوتاه ترین زمان و حمایت از سازندگان داخلی علی الخصوص سازندگان سطح استان از دیگر دستاوردهای کمیته خودکفایی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه می باشد.

در خلال این بازدید مهندس مهدی شاهرخی رئیس مرکز پژوهش و نوآوری شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه اظهار داشت: با تشدید تحریم های ظالمانه بین المللی، حداکثر توان مهندسین داخلی برای خودکفایی در تأمین قطعات بکار گرفته شد که تا کنون 3500 نقشه ساخت تهیه و با همکاری بیش از 120 شرکت داخلی و شرکت های دانش بنیان، بیش از 2000 قطعه بسیار حساس و تخصصی ساخت داخل شده و با موفقیت در مجتمع پتروشیمی کرمانشاه مورد استفاده قرار گرفته است.

رئیس مرکز پژوهش و نوآوری پتروشیمی کرمانشاه بیان کرد: این قطعات در بخش ها و واحدهای مختلف صنعت پتروشیمی مانند شرکت های اوره ساز که کود کشاورزی تولید می نماید و هدف شدیدترین تحریم ها قرار گرفته است، کاربری بسیار زیادی دارد که با بومی سازی و استفاده از تجهیزات داخلی، تولید محصول استراتژیک این مجتمع ها تداوم داشته و در تضمین امنیت غذایی کشور، وقفه ای ایجاد نشده است.

مهندس شاهرخی افزود: بخش عمده ای از قطعات و تجهیزات واحدهای مجتمع پتروشیمی کرمانشاه در گذشته تنها از طریق تولیدکنندگان اصلی تأمین می شد که برپایی این نمایشگاه، نشان از توانمندی و هم افزایی صنایع تولیدی و شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه دارد.

مهندس فرهاد مرزی دبیرِ خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه خودکفایی و دستاوردهای متخصصین شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه گفت: برگزاری این نمایشگاه نوید بخش آن است که صنایع واقع در استان و کشور امکان تآمین نیاز و هم پوشانی یکدیگر را دارند و یکی از ویژگی های اصلی تحریم های بین المللی و جنگ اقتصادی، شناخت هرچه بیشتر از ظرفیت های تولید داخل است و با این تحریم ها و فشارهای بین المللی، متخصصین پتروشیمی کرمانشاه توانستند توانمندی خود را به منصه ظهور برسانند.

در این نمایشگاه مهندسین و متخصین شرکت پتروشیمی کرمانشاه به تشریح اقدامات ارزنده این شرکت با همکاری صنایع استان و کشور در بومی سازی قطعات و تجهیزاتی که دانش فنی بسیاری از این قطعات و تجهیزات در اختیار شرکت های خارجی قرار داشته، پرداختند.

شایان ذکر است، شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با تأکیدات مهندس هاشمی مدیرعامل شرکت و در پاسخ به تحریم های ظالمانه بین المللی، استراتژی تأمین تجهیزات و قطعات یدکی از طریق داخلی سازی را برگزیده تا از این طریق با استفاده از دانش بومی بتواند جایگزین مناسب و بهینه ای برای توسعه پایدار زنجیره تأمین تجهیزات و قطعات یدکی را ایجاد نماید و استراتژی این شرکت مبتنی بر استفاده کامل از ظرفیت تجهیزات تولید داخل، بومی نمودن دانش فنی، کاهش هزینه های ناشی از توقف تولید، بهبود کیفیت عملکرد تجهیزات و ایجاد راهکارهای جایگزین جهت رفع مشکلات و تنگناها می باشد که قطعاً این قبیل دستاوردها لوح زرین دیگری در جهت تحقق خودکفایی و نمایش عملی اقتدار فنی و تخصصی مدیران، متخصصین و کارکنان شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه می باشد.

 


١٤:٣١ - يکشنبه ٤ دی ١٤٠١    /    شماره : ٥١٢    /    تعداد نمایش : ٧٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: