چاپ        ارسال به دوست

تصویب 8300 ریال سود و افزایش سرمایه 200 درصدی در مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه

 

 

 

مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 روز چهارشنبه مورخ 14 تیر 1402 در محل شرکت صنايع پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه؛ جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده رأس ساعت 9:30 صبح روز چهارشنبه مورخ 14 تیر 1402 در محل شركت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برگزار شد.

سیدجعفر هاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، در آغاز این جلسه ضمن خیرمقدم و تبریک اعیاد بزرگ قربان و غدیر به ارائه گزارش عملکرد شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفند 1401 پرداخت و عملکرد تولید، فروش، اقدامات مالی، پروژه فاز 2، پروژه های در حال پیگیری و دیگر اقدامات مهم صورت گرفته سال مالی فوق را به صورت جامع به مجمع ارائه نمود.

مهندس هاشمی سال 1401 را فصل تلاش های جهادگرانه مدیران و کارکنان شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه عنوان کرد و دستیابی به رکوردهای جدید تولید و فروش علیرغم مشکلات عدیده ای همچون قطعی خوراک و پیشرفت نزدیک به 70 درصدی پروژه فاز 2 با وجود تحریم های ظالمانه را عاملی مهم در راستای افزایش بهره وري در شرکت صنايع پتروشيمي كرمانشاه دانست.

حرکت به سمت راه اندازی طرح های توسعه ای و تکمیل زنجیره ارزش نیز از موارد مهمی بود که مهندس هاشمی با اشاره به آن خاطرنشان کرد: در سال 1401 با پژوهش های گسترده ای که در خصوص تکمیل زنجیره ارزش و ایجاد ارزش افزوده به منظور توسعه هرچه بیشتر در شرکت صورت پذیرفت، طرح احداث واحد کریستال ملامین به عنوان فاز سوم شرکت و یک طرح توجیه پذیر اقتصادی با ارزش افزوده بالا در دستور کار قرار گرفت و موفق شدیم که موافقت اصولی طرح را از وزارت نفت اخذ نماییم که پس از تأمین مالی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

مهندس هاشمی همچنین با اشاره به مسأله خشکسالی و چالش آب در کشور، از اجرای طرح های بهینه سازی مصرف آّب در شرکت خبر داد و افزود: پروژه بازچرخانی مصرف آّب با 43 درصد پیشرفت و پروژه استفاده از پساب شهری استان کرمانشاه به عنوان طرح های آینده نگر به منظور تضمین تداوم فعالیت شرکت و همچنین امکان توسعه های آتی با هدف تأمین منابع پایدار آبی از جمله طرح هایست که در سال 1401 در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه از کمیته خودکفایی این شرکت به عنوان یکی از بهترین کمیته های خودکفایی شرکت های پتروشیمی یاد کرد و افزود: با تقویت این کمیته و افتتاح مرکز پژوهش و نوآوری در سال 1401 موفق شدیم علاوه بر تهیه بالغ بر 4800 نقشه از 9200 تجهیز صنعتی به روش مهندسی معکوس با حدود 200 شرکت تولیدکننده داخلی ارتباط گرفته و در حال بومی سازی تجهیزات هستیم تا علاوه بر تقویت تولیدکنندگان داخلی، صرفه جویی ارزی چشمگیری نیز برای شرکت و کشور داشته باشیم. 

دکتر لطفی رئیس مجمع نیز در ادامه ی جلسه از گزارش جامع ارائه شده و اقدامات هیأت مدیره، مديرعامل و كاركنان شرکت در سال 1401 تقدیر کرد.

در ادامه بازرس و حسابرس قانونی به ارائه گزارش خود به مجمع پرداخت و با تأیید سهامداران صورت های سال مالی منتهي به  29 اسفند 1401 به تصویب مجمع رسید.

مجمع عمومی همچنین پرداخت 8300 ریال سود نقدی برای هر سهم برای سال مالی منتهي به 29 اسفند 1401 را تصویب و نحوه پرداخت آن را مطابق اطلاعيه منتشره از سوي شركت برای کلیه سهامداران عنوان نمود.

موسسه تدوین و همكاران به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانوني شركت و نيز موسسه حسابرسی ایران مشهود به عنوان بازرس علي البدل به تصويب مجمع عمومي رسيد.

همچنین روزنامه جهان صنعت به عنوان روزنامه رسمی سراسری و روزنامه باختر به عنوان روزنامه رسمی محلی با تصویب مجمع به مدت یک سال انتخاب شدند.

در طول مجمع نيز ديگر بندهاي دستور جلسه از سوي رئيس مجمع قرائت و به تصويب اعضاي مجمع رسيد.

جلسه مجمع عمومي عادي ساليانه شركت صنايع پتروشيمي كرمانشاه در ساعت 11:00 خاتمه يافت.

لازم به ذکر است که پس از پایان مجمع عمومی عادی سالیانه، رأس ساعت 11:00 مجمع عمومی فوق العاده شرکت با دستور کار تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه و تطبیق اساسنامه شرکت با نمونه اساسنامه سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار و افزایش سرمایه 200 درصدی (از محل سود انباشته) و اساسنامه جدید به تصویب اعضای مجمع رسید.

جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه نیز رأس ساعت 12:00 خاتمه یافت.

در انتهای جلسه نیز سهامداران حقیقی ضمن گفتگوی صمیمی و تقدیر و تشکر از تلاش های فراوان صورت گرفته توسط مهندس سیدجعفر هاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، با ایشان عکس یادگاری گرفتند.


١٤:٠٩ - چهارشنبه ١٤ تير ١٤٠٢    /    شماره : ٥٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٧٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: