چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر:

دستآوردهای ارزشمند پتروشیمی کرمانشاه حاصل تحرک و برنامه ریزی هدفمند برای دستیابی به بالاترین سطح بهره وری است

 

 

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر با تقدیر از تلاش های مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و مجموعه کارکنان گفت: اوره تولیدی در پتروشیمی کرمانشاه از یک کیفیت بسیار ممتاز برخوردار است و به دلیل همین ویژگی ها در بازار کشورهایی مانند ترکیه و عراق خواهان بسیاری دارد. 

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع  پتروشیمی کرمانشاه؛ دکتر مهدی عبوری در نشست کاری با مدیران مجموعه پتروشیمی کرمانشاه که با حضور دکتر احد امیری جانشین اقتصادی ساتا و رئیس هیأت مدیره گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، دکتر محمدابراهیم آقابابائی نائب رئیس هیئت مدیره گروه سرمایه گذاری غدیر، دکتر اسمعیل قنبری مدیرعامل گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، مهندس عباس فرهادیه عضو هیئت مدیره و جمعی از معاونین و مدیران گروه سرمایه گذاری غدیر برگزار شد؛ با تقدیر از تلاش های شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در حوزه تولید اوره و آمونیاک عنوان کرد: این دستآوردهای ارزشمند حاصل زحمات مهندس هاشمی مدیرعامل سختکوش، پرتلاش، باانگیزه و بسیار پیگیر این مجموعه است و بابت این زحمات از ایشان تشکر و قدردانی می کنم.

وی افزود: خوشبختانه اتفاقات بسیار خوب و دلگرم کننده ای از سال ۱۴۰۰ تا کنون در این مجموعه رخ داده است که نشان از یک تحرک و برنامه ریزی هدفمند برای دست یابی به این سطح بالا از بهره وری دارد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر ادامه داد: سود عملیاتی سال گذشته برای سهامداران بسیار خوب و مناسب بوده است و همچنین مجموعه در کاهش هزینه ها بسیار خوب عمل کرده است. 

وی ادامه داد: اوره تولیدی در پتروشیمی کرمانشاه از یک کیفیت بسیار ممتاز برخوردار است و به دلیل همین ویژگی ها در بازار کشورهایی مانند ترکیه و عراق خواهان بسیاری دارد و تبدیل به یک برند شناخته شده در این کشورها شده است.

دکتر عبوری همچنین عنوان کرد: خوشبختانه مجموعه پتروشیمی کرمانشاه در عرصه فروش محصولات تولیدی، نسبت به دیگر پتروشیمی ها از عملکرد بهتری برخوردار بوده است.

وی در ادامه از حمایت ویژه گروه سرمایه گذاری غدیر از اجرای فاز دوم پتروشیمی کرمانشاه و طرح های توسعه ای این مجموعه خبر داد و گفت: راه اندازی این مجموعه در کنار کمک به تولید و ارزآوری برای کشور، زمینه اشتغال زایی برای 700 نفر از جوانان را فراهم می کند.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر تاکید کرد: تلاش می کنیم در سال آینده واحد آمونیاک فاز دوم پتروشیمی به بهره برداری برسد و در ادامه در سال 1404 واحد اوره هم وارد مرحله تولید شود.

جانشین اقتصادی ساتا:

عملکرد شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در حوزه بازرگانی و فروش خوب بوده است

دکتر احد امیری جانشین اقتصادی ساتا و رئیس هیأت مدیره گروه گسترش نفت و گاز پارسیان نیز در این جلسه ضمن ابراز این مطلب که پتروشيمي کرمانشاه یکی از شرکت های شاخص و خوب کشور است؛ افزود: مهندس هاشمی و کارکنان این مجموعه در اجرای برنامه ها و رفع مشکلات بسیار با انگیزه و پر تلاش هستند و شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه یکی از شرکت های منظم و بی حاشیه ما در هلدینگ نفت و گاز پارسیان است.

ایشان همچنین خاطرنشان کرد عملکرد شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در حوزه بازرگانی و فروش خوب بوده است و دلیل کاهش سود شرکت های تولیدکننده اوره در یک سال و هفت ماه گذشته اتفاقات خاص بازار، کاهش جهانی قیمت اوره و افزایش نرخ خوراک گاز بوده است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه:

بالاترین عملکرد را در میان شرکت های اوره ساز داشته ایم

در ادامه این نشست مهندس سیدجعفر هاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه با تقدیر از حمایت های ویژه مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر از مجموعه پتروشیمی کرمانشاه عنوان کرد: در عملکرد تولید، جلوتر از برنامه سالیانه هستیم و در حوزه انرژی، مجموعه، در سه سال گذشته پایین تر از میزان استاندارد مصرف داشته است و شاهد یک کاهش 5 درصدی در هزینه گاز خوراک و سوخت بوده ایم. 

مهندس هاشمی از پتروشیمی کرمانشاه به عنوان یکی از مجموعه های موفق در حوزه تولید در کشور نام برد و گفت: عملکرد تولیدی شرکت در مقایسه با ظرفیت اسمی آن به میزان ۱۱۰ درصد بوده است که به لحاظ عملکردی در مقایسه با دیگر شرکت های تولیدکننده اوره در رتبه اول قرار دارد. در زمینه فروش صادراتی هم بالاترین عملکرد را در میان شرکت های اوره ساز داشته ایم.

وی ادامه داد: همچنین به استناد صورت حساب های مالی حسابرسی شده عملکرد مالی، شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در مقایسه با دیگر شرکت های اوره ساز در ۶ ماهه ابتدایی سال، پایین‌ترین هزینه تولید و بالاترین حاشیه سود عملیاتی را داشته است.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه پیرامون پروژه فاز دوم گفت: بودجه ارزی جذب شده از سال 1400 تا کنون معادل 51 درصد کل بودجه جذب شده پروژه و پیشرفت پروژه از سال 1400 معادل 40 درصد است که بالاترین میزان پیشرفت پروژه از آغاز تا کنون محسوب می گردد و تمام تلاش خود را به کار بسته ایم که در صورت تامین مالی و عدم بروز ریسک های پیش بینی نشده، واحد سرویس های جانبی و آمونیاک در اواخر سال 1403 و واحد اوره در نیمه نخست سال 1404 به مرحله پیش راه اندازی برسند و به خواسته های سهامداران و افزایش 2 برابری تولید و اشتغال و به تبع آن ارزآوری برای استان و کشور جامه عمل بپوشانیم.

مهندس هاشمی با اشاره به اینکه تا اين مرحله از طرح بيش از 217 ميليون يورو هزينه شده كه نتيجه آن كسب 73% پيشرفت کلی طرح می باشد؛ خاطرنشان کرد: در بخش اجرا با توجه به توانمندی های داخلی تا کنون 23 قرارداد عمده اجرا شده و 12 قرارداد در دست اجرا می باشد.

ایشان همچنین با برشمردن برخی از نقاط قوت استراتژی اجرای طرح همچون: بکارگیری حداکثر قابلیت های طراحی مهندسان ایرانی در راستای خودکفایی علمی و عدم وابستگی به بیگانگان، استفاده حداکثری از توانمندی سازندگان داخلی در جهت زمینه سازی برای رشد و شکوفایی هرچه بیشتر تولید داخلی، برنامه ریزی و بکارگیری استراتژی های مختلف مذاکراتی برای خرید تجهیزات کارآمد و با قیمت مناسب در راستای صرفه و صلاح پایدار سهامداران؛ اظهار داشت که این استراتژی ها منجر به کاهش 15 درصدی هزینه طرح گردیده است.

مهندس سیدجعفرهاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه در پایان با اشاره به برخی از طرح ها و پروژه های ویژه پتروشیمی کرمانشاه در حوزه های بهینه سازی مصرف آب، افزایش قابلیت اطمینان تامین برق، افزایش بهره وری تولید، توسعه زیرساخت ها، تمرکز بر پژوهش و نوآوری و توسعه ساخت داخل و در نهایت مولدسازی دارایی های راکد، ابراز امیدواری کرد که با پیگیری و اجرای کامل این پروژه ها و طرح ها در آینده نزدیک شاهد ارتقای بیش از پیش جایگاه شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به عنوان هاب پژوهش و نوآوری در صنعت پتروشیمی و یکی از بزرگترین و برترین شرکت های صنعتی غرب و شمالغرب کشور خواهیم بود.

گفتنی است در پایان این نشست سامانه یکپارچه بازرگانی(سیب) در شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه راه اندازی شد. با استفاده از این سامانه علاوه بر اینکه فرآیند فروش محصولات پتروشیمی از ورود مشتری، هویت و اعتبار سنجی و ثبت داده‌ها تا برگزاری مزایده، فروش و توزیع، تسهیل می‌پذیرد؛ کنترل، نظارت و گزارش گیری مدیریتی نیز به صورت آنلاین صورت خواهد گرفت.

در ادامه این برنامه دکتر عبوری مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر و هیئت همراه ضمن بازدید میدانی از قسمت های مختلف شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه و حضور در محل پروژه فاز 2 این شرکت و گفتگو با مدیرعامل، مدیران و پیمانکاران اجرایی این پروژه عظیم صنعتی از نزدیک در جریان روند اجرایی پیشرفت پروژه و مسائل و مشکلات پیش روی آن قرار گرفتند. 

 

 


٠٠:١٥ - جمعه ١٠ آذر ١٤٠٢    /    شماره : ٥٦٤    /    تعداد نمایش : ٩٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: