چاپ        ارسال به دوست

پتروشیمی کرمانشاه برای چهاردهمین سال متوالی صادرکننده برتر استان شد

 

 

 

بیست و ششمین آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه با حضور نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و استاندار کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه؛ مراسم روز ملی صادرات کرمانشاه و آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر و شایسته تقدیر استان در سال 1401، پنجشنبه ۳۰ آذرماه در سالن اجتماعات مشترک پتروشیمی و اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد.

این مراسم که با حضور دکتر عبدالرضا مصری نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، دکتر محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه، سرپرست معاونت اقتصادی استانداری، رئیس اتاق کرمانشاه و جمعی از مدیران استان و فعالین اقتصادی، تجار و بازرگانان برپا شد، از صادرکنندگان برتر و شایسته تقدیر، تجلیل شد.

دکتر صحرایی استاندار کرمانشاه در این آیین ضمن تقدیر و تشکر از فعالین عرصه تولید و صادرات و برگزیدگان این حوزه ی سخت و خطیر، خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته که در کرمانشاه توفیق خدمتگزاری داشته ام تلاش کرده ام در امور صادرات تسهیل گری انجام دهم.

ایشان همچنین با تأکید بر این موضوع که مدیران و سازمان های تسهیل گر جایگاه ویژه ای در ارزیابی ها و تعاملات ما خواهند داشت؛ تصریح کرد: تمرکز ویژه بنده تا پایان سال نیز بر افزایش تولید و کاهش تورم خواهد بود تا مجموعه این تلاش ها منجر به توسعه سریع و همه جانبه در استان گردد.

دکتر عبدالرضا مصری نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی ضمن تقدیر از فعالین اقتصادی ابراز داشت: امروز توفیق شمایی که صادرات انجام می دهید کمتر از کسانی که در دوران دفاع مقدس میدان مین را می پیمودند نیست، چون با موانع مختلفی که وجود دارد چه از نظر تحریم ها، چه از نظر طرف های تجاری خارج از کشور که می خواهند از این موقعیت ها سوء استفاده کنند و چه از نظر موانع و مشکلات داخلی، حقیقتاً کار جهادگونه بزرگی انجام می دهید که به استقلال و عدم وابستگی کشور کمک بسزایی می نماید.

ایشان همچنین اظهار داشت: بر طبق سند اقتصاد مقاومتی راه برون رفت از مشکلات فقط و فقط تولید است و آن چیزی که مقام معظم رهبری در حوزه تولید از مسئولین می خواهد تسهیل گری است.

محسن دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشور را درک می‌کنیم و عقیده داریم ارز حاصل از صادرات حتما باید به کشور برگردد، یادآور شد: اما روش‌های بازگشت ارز قطعا نیازمند بازنگری است زیرا چند روش محدود کنونی نمی‌تواند برای صادرکنندگان راهگشا باشد.

به گفته رئیس سازمان صمت کرمانشاه، قوانین دست و پاگیر و ممنوعیت‌های ناگهانی صادرات و تأمین انرژی نیز از دیگر چالش های اصلی فعالین حوزه صادرات است.

‌‎وی معتقد است همه این چالش‌ها در شرایطی وجود دارد که در فضای بین‌الملل نیز تحریم‌های ظالمانه دشمن دست و پای صادرکننده ایرانی را گرفته و باعث شده در زمینه نقل و انتقالات مالی، ورود به برخی بازارها و … با مشکل مواجه شویم.

‌‎دارابی با بیان اینکه همه این مشکلات زیر سایه اراده پولادین فعالین بخش خصوصی و البته همراهی و حمایت دولتمردان تسهیل خواهد شد، گفت: امیدواریم در سال‌های آتی شاهد رشد چشمگیر صادرات خصوصاً از استان‌های مرزی از جمله کرمانشاه باشیم.

حیدر کدیور رئیس اتاق کرمانشاه نیز در بیست و ششمین آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه، گفت: اگرچه صادرات تنها به یک روز محدود نیست اما روز ملی صادرات بهانه‌ای است که در کنار تجلیل از فعالین این عرصه، بار دیگر دغدغه‌ها و چالش‌های پیش روی صادرات را بازگو کنیم تا مورد توجه دولتمردان قرار گیرد.

‌‎وی به صادرات نزدیک به دو میلیارد دلاری از مرزهای کرمانشاه و سهم ۳۹ درصدی از صادرات ایران به عراق از طریق این استان اشاره کرد و ادامه داد: این میزان صادرات تنها حاصل مجاهدت تجار و صادرکنندگانی است که موانع داخلی و خارجی مانع از اراده آن ها نشده و توانسته‌اند پرچم کالا و خدمات ایرانی را در نقاط مختلف دنیا برافراشته کنند.

در پایان این مراسم و به مناسبت روز ملی صادرات از شرکت های برتر و شایسته تقدیر استان در حوزه صادرات تقدیر به عمل آمد؛ همچنین از سیدجعفر هاشمی مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به عنوان صادرکننده برتر استانی در سال 1401 تجلیل شد.

تندیس و لوح تقدیر مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه را سیدایمان محدث مدیر بازرگانی این شرکت به نمایندگی از طرف مدیرعامل دریافت کرد.

گفتنی است؛ شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه برای چهاردهمین سال متوالی موفق به کسب این عنوان شده است.

 

 


١٨:٠٦ - شنبه ٢ دی ١٤٠٢    /    شماره : ٥٧١    /    تعداد نمایش : ٧٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: