چاپ        ارسال به دوست

در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن:

از پروژه توسعه ای پتروشیمی کرمانشاه به عنوان طرح نمونه صنعتی در سال 1402 تجلیل شد

 

 

آیین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان کرمانشاه با حضور استاندار و جمعی از مدیران و فعالین اقتصادی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه، در مراسمی که صبح روز پنجشنبه 15 تیرماه 1402 با حضور قائم‌مقام دبیر‌کل خانه صنعت کشور، نماینده مردم سنقر و عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی، استاندار کرمانشاه، مدیران و مسئولین استانی و فعالان اقتصادی استان به مناسبت گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن برگزار شد، از فعالان برگزیده عرصه صنعت و معدن استان تجلیل شد.

استاندار کرمانشاه، در این مراسم ضمن تبریک عید غدیر و روز صنعت و معدن، اظهار کرد: نشان‌سازی و مطرح کردن محصولات مرغوب کرمانشاه، توسعه اقتصادی استان را رقم خواهد زد.

محمد طیب صحرایی، با اشاره به قطع برق و گاز صنایع استان گفت: بعضی از مسائل استان را باید در سطح ملی و کشوری مطرح و پیگیری کرد که نمونه آن قطع برق در تابستان و قطع گاز صنایع در زمستان است که در این زمینه هفته گذشته موضوع را در حضور ریاست جمهور مطرح کردیم و خواستار بررسی و تغییر روند قطعی برق و گاز صنایع در پنج استانی که در انتهای جدول نرخ اشتغال کشور قرار دارند شدیم و آن را پیگیری خواهیم کرد.

محسن دارابی مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز از روند رو به رشد جذب تسهیلات سفر رئیس جمهور به استان به همت استاندار ‌و نمایندگان کرمانشاه در مجلس یاد کرد و گفت: تا چند ماه قبل تنها ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات در سیستم بانکی مصوب داشتیم، اما اکنون بالغ بر ۳۴۰۰ میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت و یا در بانک مصوب شده است.

مدیرکل صمت استان کرمانشاه یادآور شد: البته این اقدامات به معنای نبود گرفتاری و مشکلات در این حوزه نیست.

در پایان این مراسم از سیدجعفر هاشمی مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه به عنوان مدیر طرح نمونه صنعتی تجلیل شد. تندیس و لوح تقدیر مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه را ایرج بلندبخت معاون مدیر مجتمع این شرکت به نمایندگی از طرف مدیرعامل دریافت کرد.

گفتنی است که مدیریت بسیار خوب پروژه توسعه ای از نیمه دوم 1400 تا امروز موجب سهم عملکردی 53 درصدی در بخش ریالی و 38 درصدی در بخش فیزیکی از زمان شروع طرح شده که رکورد بالاترین میزان پیشرفت پروژه از آغاز تا کنون است.

لازم به ذکر است که به همت این مدیریت کارآمد، کارکنان و پیمانکاران داخلی، پروژه فاز 2 در حال حاضر بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی را به ثبت رسانده و پیش بینی می شود که در صورت تأمین اعتبار مالی طرح تا پایان سال 1403 به مرحله پیش راه اندازی برسد.


 

 


١٢:٥٦ - پنج شنبه ١٥ تير ١٤٠٢    /    شماره : ٥٤٥    /    تعداد نمایش : ٧٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: